Různé

Díky od starosty

Milé sestry, milí bratři,

jsem rád a velice si vážím toho, že jste se letos – někteří možná poprvé, mnozí už poněkolikáté – zapojili do již tradiční skautské akce „Postavme školu v Africe“ spojené s charitativní sbírkou, kterou Junák a Člověk v tísni pomáhají stavět školy v daleké Etiopii. Každá postavená škola znamená několik stovek dětí, které tak získají přístup ke vzdělání. Nám trvá práce na přípravě a uskutečnění sbírky několik týdnů či dní, pro děti, kterým tak umožníte chodit do školy, znamená šanci na prožití plnohodnotného života. Jestliže cítíme jako součást našeho skautského poslání pomáhat těm, kdo to potřebují, pak jsem přesvědčen, že touto cestou to plníme na správném místě.

Děkuji vám za vaše úsilí a čas, které sbírce „Postavme školu v Africe“ věnujete a přeji nám všem, aby se nám výsledek sbírky podařilo na pomyslné stupnici posunout dále než v předchozích letech.

se stiskem levice a přáním všeho dobrého

Josef Výprachtický – Jose

starosta / Chairman