3. 8. 2008

Tábory

CO TO JE TÁBOR

Tábory jsou vyvrcholením celoroční skautské činnosti. Za dotovanou cenu má právo se zúčastnit každý člen střediska, který je řádně registrován a aktivně se podílí na činnosti během celého roku.

PROČ POSLAT SVOU RATOLEST NA TÁBOR

Děti se učí, jak být platným členem týmu, osvojují si pravidla spravedlivého soupeření, plní zkoušky z praktických dovedností i teoretických vědomostí. Naučí se zde vařit, pracovat se sekyrou a pilou, stavět stany a různé táborové stavby. Společné soužití v primitivních podmínkách dá plně vyniknout povaze každého táborníka a jeho schopnostem postarat se o sebe i o kamarády, pěstuje vůli i sebezapření. Největším lákadlem bývají dlouhodobé hry, které se táhnou celou dobou trvání tábora. Při jejich jednotlivých etapách dochází mezi družinami k dramatickým bojům o body. Kdy jindy by měli děti možnost proměnit se ve zlatokopy, kovboje, indiány, piráty či dobyvatele neznámých území? Romantika, dobrodružství a přátelství patří mezi velké sny všech chlapců a děvčat a skauting jim dává možnost je prožít.

KAM JEZDÍME

Oddíly z našeho střediska jezdí odjakživa na tábory společně. Vystřídali jsme několik míst, ale když se naskytla příležitost pronajmout si na neurčito jedno z oblíbených tábořišť, neváhali jsme, a proto několik posledních let už jezdíme “na své”. Je to krásná louka u Jamného nad Orlicí v podhůří Orlických hor. Do budoucna uvažujeme o krátkém přesídlení na jiné místo naší vlasti, abychom poznali také jiné kraje a “naše” louka nám nezevšedněla.

NA JAK DLOUHO

Tábory máme čtrnáctidenní. Vše potřebné (kuchyně, jídelna – hangár, stany, tee-pee, latríny, odpadové jámy, …) si staví vlastníma rukama sami činovníci a roveři a rangers o víkendu po 2 dny předtím, než se vylodí autobus plný mladších skautíků, světlušek a vlčat

KDE JSME TÁBOŘILI A JAKÉ BYLY CELOTÁBOROVÉ HRY

• 2002 Jamné nad Orlicí – Pevnost Jamné