2. 10. 2016

Vůdcovské kurzy

VLK Polojasno (http://polojasno.parvula.cz/)

Kurz zakončený zkouškou.

Pořadatel: 900.11 – Centrum vzdělávání Parvula | Junák – český skaut

 

Odpuzuje Tě slovo učení? Máš obavy z trávení Tvého volného času na vzdělávacích akcích? Chceš si tvořit svůj vlastní harmonogram, ale přitom si chceš užívat pozici toho, kdo nemusí vymýšlet program? Pak je tady Polojasno právě pro Tebe. Pojeď se s námi odreagovat a načerpat nové síly v liberálním prostředí, kde je téměř vše dovoleno a kde slovo tradice znamená velkou legraci a pohodu. Tábor veselý a letní stejně jako ukulele
a tři víkendy naplněné dialogem s ostatními – novými přáteli, starými známými i s instruktory. Vždyť už starověcí filosofové věděli, že právě dialog posouvá člověka nejvíce a že právě dialog je tvůrcem moudrosti.

Nemůžeme slíbit nebe bez mraků, ale můžeme pomoci mraky rozhánět…

VLK Stříbrná řeka (http://kurzy.stribrnareka.cz)

Kurz zakončený zkouškou.

Pořadatel: 530 – Pardubický kraj | Junák – český skaut

 

Potřebuješ se připravit pro vedení oddílu nebo tábora? Chceš se učit moderními metodami? Zajímají tě zkušenosti skautských odborníků? Náš vůdcovský lesní kurz určený právě tobě!

 

VLK Gong (http://gong.skauting.cz/)

Kurz zakončený zkouškou.

Pořadatel: 623 – okres Brno-venkov | Junák – český skaut

 

Pokud si i Ty uvědomuješ, jak důležitý je duchovní rozměr hnutí a chceš jej prožít v kruhu podobně založených bratří, pokud Tě oslovuje myšlenka vůdcovství a pokud chceš složit vůdcovskou zkoušku, je GONG pr oTebe ten pravý. Zveme i bratry, kteří vůdcovskou zkoušku již složili, ale je jim blízká náplň kurzu. Táboříme v tee-pee, spojeni bratrským duchem a doprovázíme se navzájem na skautské stezce. Na vysokých lanech poznáváme nadhled na světem i sebou samotným; splouváme vody klidné i divoké, jako symboliku prožívaného skautského života. Vzájemně se obohacujeme a hledáme další inspirace do života oddílů i života skautského vůdce. Necháváme se doprovázet osobnostmi nejenom skautské historie.

 

VLK Jasan (http://jasan.parvula.cz)

Kurz zakončený zkouškou.

ZIMNÍ VŮDCOVSKÝ LESNÍ KURZ

Pořadatel: 900.11 – Centrum vzdělávání Parvula | Junák – český skaut

 

Vyzkoušíme si zimní táboření, ale budeme mít k dispozici i zázemí horské chaty, aby ti jimž např. zdravotní stav nedovolí tábořit na sněhu se mohli účastnit plnohodnotného programu. Vyzkoušíme zimní sporty, běžky, sněžnice a další zimní radovánky.Čekají vás přednášky, diskuze, projektové i praktické úkoly. Na konci vás nečekají klasické zkoušky z jednotlivých oborů. Některé kompetence si splníte průběžně během kurzu, k některým vás čeká domácí úkol, velkou část otestuje program Skautský rok, kde vás čekají reálné úkoly ve zrychleném tempu opravdového roku. Velké finále proběhne formou vašich prezentací ve stylu Pecha kucha. Pecha kucha znamená 20 slidů přesně načasovaných po 20 vteřinách, je to živelné a stručné.

 

Jesenický vůdcovský lesní kurz (http://jels.skauting.cz)

Kurz zakončený zkouškou.

Pořadatel: 715.11 – středisko Ruda nad Moravou | Junák – český skaut

 

            „Je velice poučná a fakt tě naučí snad úplně všechno. Spoustu věcí se naučíš z přednášek a her který jsou výborně vymyšlený a natématizovaný. Instruktoři jsou super a strašně chytří. Jediný mínus je, že je to až moc přísný. Večerka strašně brzo a vstávání už v 6 ráno. Přes den skoro žádné volno a když už je tak musíš plnit nějaké úkoly mimo program. Sice pořádnej zápřah ale zase se fakt hafo naučíš.“

Pájja

            „Náročný, ale kvalitní průběh táborové části, důraz na tradice, historii skautingu a přírodu, zkušení instruktoři, pěkné tábořiště, úkoly smysluplné a přiměřené. Stupeň strhávám za poněkud striktní přístup k chování na kurzu, nelíbilo se mi neustálé popohánění, podle mě to nevede k samostatnosti, ale ke snaze pravidla nějak obejít. Klidně bych tam jela i na lesní školu (ale pokud se odhodlám, pojedu asi jinam, abych zase poznala něco nového).“.

Verča

 

VLK Lyra (http://lyra.skauting.cz)

Kurz zakončený zkouškou.

POUZE PRO DÍVKY

Pořadatel: 623.16 – středisko Kuřim | Junák – český skaut

 

Jsme skautské dívčí společenství a pořádáme vůdcovský kurz. Snažíme se předat myšlenky dívčího skautingu v jeho různých podobách jako inspiraci dalším skautkám pro práci v oddílech, kmenech, rojích, … Každá z nás přináší svou jedinečnou osobnost, rozmanitou zkušenost, své zájmy a dovednosti, abychom dohromady hledaly cestu k vůdcovství ve všech jeho podobách.

VLK Oikos (http://oikos.skauting.cz/test/)

Kurz zakončený zkouškou.

PRO TÝMY

Pořadatel: 622.12 – středisko Královo Pole Brno | Junák – český skaut

 

Oikos je lesní vůdcovský kurz pro týmy. Je určen všem reálným oddílovým 2 až 4 členným radám, které společně vedou oddíl. Na kurzu si především můžete splnit vůdcovskou zkoušku, ale jsou vítáni i členové oddílové rady, kteří VZ mají. A v případě největší potřeby i lidé, kteří si až na tomto kurzu splní zkoušku čekatelskou. V době zkoušek je potřeba být plnoletý.

VLK Ursus (http://ursus.skauting.cz)

Kurz zakončený zkouškou.

Pořadatel: 214.01 – 1. středisko Kolín | Junák – český skaut

 

Typický pohodovou atmosférou, která vytváří prostor pro otevřeně rozhovory, bližší poznání nás všech, hlubší zamyšlení nad konkrétními potřebami, problémy a hodnotami, který se snaží používat různé formy předávání zkušeností, znalostí, inspirace, ale zejména vést k samostatnému uvědomění a pochopení souvislostí ve skautském i osobním životě.

 

VLK Velká Morava (http://velkamorava.skauting.cz)

Kurz zakončený zkouškou.

Pořadatel: 625 – okres Hodonín | Junák – český skaut

 

Kurz plný inspirace, zážitků, nových nápadů, přátel, krásných míst, vlastního rozvoje, jedinečné atmosféry, který ti vlije do žil novou dávku motivace pro fungování v oddíle či na středisku. Na tohle všechno a mnohé další věci oděné v hávu Velké Moravy se můžeš těšit právě v našem hradišti.

 

 

Víkendový vůdcovský kurz II. okrsku Brno-město (odkaz)

Kurz určený pro ty, kteří nemají čas pro lesní kurz, ale není jim kvalita skautského vzdělání lhostejná.