Velikonoční skautské kuřátko

Dívčí oddíl se rozhodl podílet na celostátní sbírkové akci „Pomozte dětem!“, kterou pod názvem „Velikonoční Skautské kuřátko“ započaly loni světlušky v Prostějově. Podpořit tuto akci jste mohli na Zelený čtvrtek u hypermarketu Kaufland v Brně na ul. Kamenice v Bohunicích od 10 do 16 hod. Za přispění do kasičky si dárci odnášeli kuřátko, které naše skautky a světlušky vyrobily. Celkový výnos naší sbírky činí 9.771,– Kč. Myslím, že je to krásná částka, kterou podpoříme dobrou věc.

Přestože jsme měly veškerou podporu od NROS (Nadace rozvoje občanské společnosti) i Junáka včetně metodiky a vystavených plných mocí k pořádání této sbírky, na úřadě v Bohunicích jsme se potýkaly s menšími problémy. Úředníci (a úřednice) jsou tam sice dostatečně ochotní, ale zřejmě až moc puntičkářští. Junák se podílí na sbírce „POMOZTE DĚTEM“ již několikátý rok, tak si myslím, že metodiku má propracovanou a léty ověřenou, a proto jsme s problémy nepočítaly. A to jsme se přepočítaly. Paní na úřadě si svoji domněnku, že potřebujeme zplnomocnění přímo od pořadatele sbírky, tj. NROS, ověřovala na Jihomoravském kraji, který ji to potvrdil. Tak nám sdělila, že proti zákonu jít nemůže. Naštěstí jsme měly po ruce kontakt na koordinátorku sbírkových akcí z NROS, který paní úřednice (po slovech, že to není její povinnost) přece jen využila. Po asi 15-minutovém rozhovoru (lépe řečeno monologu, kdy na naší straně aparátu bylo spíše ticho), paní úřednice oznámila, že se ještě domluví s panem tajemníkem. Tak se nakonec po všech peripetiích podařilo domluvit, že pokladničku nám tedy zapečetí, ale až poté, co přijde faxem plná moc, kterou bude poštou následovat její originál. Škoda jen, že si paní úřednice nepročetla všechny naše materiály hned při naší první návštěvě. Mohly jsme si ušetřit nejméně jednu cestu na bohunický úřad a strach, jestli se nám podaří vše včas zařídit.

Naštěstí se nevyplnilo známé pořekadlo „Za dobrotu na žebrotu“.

„Fotky“:http://27-stredisko.sweb.cz/pomoztedetem najdete ve fotogalerii.