Otázky a odpovědi

Po vzoru jiných jsme připravili „táborové FAQ“ – táborové otázky a odpovědi.

Opravdu jedou vlčata a světlušky jindy než skauti a skautky?

Ano, je. Snažíme se v letošním roce více zaměřit na to, aby byli táborníci více samostatní a proto bychom rádi skauty a skautky více zapojili do přípravých prací a stavby tábora.

Vlčata a světlušky jedou opravdu v pondělí?

Ano, přesně jak je uvedeno na přihlášce. Proč to tak je, vysvětluje otázka výše. Každopádně, abyste nemuseli řešit jak to v pondělí provedete, budeme plánovat odjezd co možná nejdříve v pondělí ráno, abyste nám děti mohli odevzdat a vyrazit do práce nebo na dovolenou.

Cena je stejná jako loni…

Ano je. I přes mírný nárůst cen všech komdit nám to letos vychází tak, že cenu můžeme zachovat.

Návštěvní den bude?

Letos pravděpodobně nebude. Může se to ještě změnit, ale to Vám dáme určitě vědět.

Co když má dítě léky?

Připravte je společně s dokumentací, řádně je popište, příp. přidejte seznam kdy a jak je má užívat a předejte při odjezdu na tábor. Vitamín C apod. nám nedávejte – strava je pestrá, bohatá na vitamíny a děti budou téměř 14 dní na čerstvém vzduchu.

Dítě má alergii nebo dietu.

Umíme se postarat jak o pavidelný přísun předepaných léků, tak o speciální stravu. Pokud Vaše dítě vyžaduje jinou stravu, dejte nám to co nejdřívě vědět, podrobnosti pak doladíme osobně.

Jaké kapesné?

Víte kolik stojí Kofola, brambůrky a sladká tyčinka? Tak cca krát 2. Víc děti utratit nestihnou:-)

Proč tolik teplého oblečení?

Jedem do nadmořské výšky cca 700 m.n.m a na louku do lesa – počasí tam vypadá úplně jinak než v rozpáleném sídlišti. Zvláště večer a v noci mohou teploty klesat níž, než známe z města.

Musím zabalit vše,co je na seznamu?

Nemusíte, berte tento návod jako doporučení z našich zkušeností, co děti využijí. Dbejte na teplé oblečení a kvalitní vybavení. Zvláště skauti a skautky vyrazí během tábora na vícedenní puťáky a vy byste asi taky neradi šli na dva dny s igelitkou. A vnoci byste taky neradi někde pod širým nebem mrzli.

Proč má mít kufr na výšku 25 cm?

Děti si dávají kufr pod postel a protože rošt je přibližně v této výši, doporučujeme tuto maximální výšku proto, aby se dal kufr pohodlně zasunout pod postel.

Volám vedoucímu a nebere mi telefon. Stala se nějaká katastrofa?

Kdepak. Vedoucí mají během celého dne plnou hlavu programu pro děti a nejsou schopni reagovat vždy, když jim někdo zavolá. Věřte, že pokud bude třeba, zavolají nazpět. Držíme se hesla: žádné zprávy – dobré zprávy. Protože pokud nevoláme my, je všechno v tom nejlepším pořádku. A taky Vás chceme ubezpečit o tom, že v případě, že to bude bezpodmínečně nutné, budete první, komu zavoláme.

Věřte nám, že se děti budou mít na táboře dobře a není třeba vždy večer zjišťovat, jak se který táborník měl. Napište mu pohled nebo dopis a pokud Vám nepřijde odpověď má moc práce s jinou důležitou činností 🙂

Mimochodem víte, že můžete při odjezdu na tábor odevzdat dopisy na celý běh tábora? Postačí na pohled nebo dopis napsat datum, kdy jej máme předat.

Pokud byste chtěli odpověď na konkrétní otázku, stačí zaslat email a my Vám odpovíme a případně uveřejníme zde.