předání střediska, řádný sněm 20. 10. 2019

Vážení rodiče, přátelé, kamarádi. Je to právě 9 let, co jsem měl možnost Vás poprvé oslovit jako nový vedoucí střediska.
V posledním roce jsem po zralé úvaze došel k závěru, že je čas vedení střediska předat. Proto jsem v posledním půl roce intenzivně scházel a komunikoval s dvojicí potenciálních vůdců a snažil se jim vyjevit, co vedení obnáší. S radostí jsem sledoval, jak společně formulují vlastní ideu, kam by chtěli středisko v následujících letech rozvíjet. Rád vám tedy nyní oznamuji, že na včerejším řádném sněmu střediska byli zvoleni noví činovníci.
Jsou to:
Kateřina Halvová – Pecka – vedoucí střediska
Marek Pospíšil – Google – zástupce vedoucího střediska
Dále jsou členy střediskové rady vedoucí našich tří oddílů. Sněm také zvolil členy revizní komise a to: Magdalénu Dvořáčkovou, Danu Šandovou a Pavla Ondruše.

Za sebe chci poděkovat za Vaši zpětnou vazbu a podporu, kterou jste mi k vedení střediska dávali.
Jsem vděčný za každého s kým jsem po celých 9 let mohl středisko vést a utvářet. Zvláště pak děkuji za spolupráci s Jirkovi Douškovi, mému zástupci, který mi byl vždy oporou, často nabízel jiný (i kritický 🙂 ) pohled a díky tomu mohl celý tým střediskové rady fungovat. Jsem rád, že středisko předávám po materiální stránce zajištěné a troufám si říct stabilní. I když samozřejmě vnímám, že některé mé plány se nezdařily tak dobře, jak jsem si představoval. Přesto odcházím s dobrým pocitem toho, že nastupující generace vedení střediska má před sebou vizi, jak naše středisko dále posouvat a je si vědoma i problematických oblastí. Sám budu dále středisko podporovat a chci pomáhat novému vedení s převzetím všech povinností a agendy. Také jsem se rozhodl přijmout nabídku na vedení brněnského okresu a na podzimní okresním sněmu budu kandidovat na funkci místopředsedy okresní rady Junáka pro Brno – město. Z této pozice bych rád předával zkušenosti vedoucím středisek a tato dále podporoval v jejich činnosti jak v oblasti výchovné tak organizační. Na závěr mi dovolte popřát zvoleným činovníkům i vedoucím oddílů mnoho energie, síly, nápadů a neutuchající chuti naše středisko dále rozvíjet.
Buďme jim, prosím, všichni nápomocni zpětnou vazbou, konkrétní pomocí a v neposlední řadě modlitbou nebo dobrou myšlenkou, aby se jim ve vedení střediska dařilo co možná nejlépe. Přeji nám Všem jen to nejlepší.