nový skautský rok, brigáda, skautský ples

Vážení rodiče, přátelé a kamarádi,
v úvodu dnešního e-mailu bych se rád ještě vrátil do teplých letních dní, kdy jsem měli opět možnost tábořit na louce v Jamném nad Orlicí. Soudě dle Vašich reakcí i naší zpětné vazby se děti vrátily veskrze spokojené. A to i díky zápalu a chuti všech vedoucích, kterým bych chtěl ještě jednou za jejich nasazení poděkovat. A že jich není málo; stejně tak, když vidím, jakým způsobem jsme se na louce za ta léta rozrostli a jaký počet nás tam společně jezdí.
Fotky z tábora si můžete prohlédnout po kliknutí na odkazy fotografií od: Sandra – Jenda – David, , MagdaSteffi,
Začátek školního roku mohl proběhnout také poslední ročník festivalu Živého Lískovce. Celých těch 10 let, co jsme jej pořádali by nemohlo proběhnout bez obrovského a každoročního zapojení starších skautek a skautů, kteří de facto všechny stanoviště a místa v servis teamu obsadili. Díky všem za všech těch 10 let.
A na konci září se nám také rozběhly pravidelné schůzky jak klubovně tak v klubu, kde jsme nuceni díky velkému zájmu mít několik schůzek. Pevně věřím, že kromě celého roku, kdy budeme tyto prostory využívat najdeme čas jej užít i na přilehlé zahradě. V současné době se zde buduje malé travnaté a rovné hřiště a doufám, že obohatí i naše programy během příštího roku.
Velmi si vážím loňské zkušenosti, kdy jsme se rozhodli dát možnost hlavně rodičům, aby se zapojili do pomoci údržby této zahrady. Byla to během roku brigáda, které se zúčastnilo nejvíce brigádníků a dodnes za to sklízíme velmi dobrý ohlas z našeho okolí.
Proto bych Vás chtěl i letos pozvat a to v sobotu 20.10 od 8:00 do 12:00 na farní zahradu, kde bychom opět podobnou brigádu uspořádali. Za sebe mohu slíbit kávu i čaj a věřím i drobné občerstvení na posilněnou. Budu rád, pokud nám dáte vědět přes formulář, zda a kolik Vás přijde, abychom mohli práci lépe připravit a efektivně všech ( i nenahlášených :-)) využít.
Odměnou Vám Věřím bude příjemná společnost a také pocit, že jste měli možnost nám společně alespoň trochu revanšovat možnost celé zahrady využívat.
Informační formulář najdete ZDE
Na závěr bych Vám chtěl ještě předeslat, že 25.1.2019 budeme opět pořádat Skautský ples – který je určen hlavně pro rodiče našich dětí. Věřím, že se tam s velkou částí z Vás budu mít opět možnost potkat. A tak se těšte, pište si do kalendářů, že to zase pořádně roztančíme.
Přeji Vám krásné podzimní dny.
PS: pokud byste měli předsevzetí, že byste Vašim dětem chtěli na kroje došít nášivky, co jim třeba schází nebo pořídit další drobnosti ke kroji, podívej se na našich stránkách na náš Obchůdek – cokoliv by se Vám hodilo a je skladem je k dispozici.

vedoucí 27. střediska